субота, 26 листопада 2016 р.

Фейсбук як інструмент партійного будівництва

Ми раніше говорили про Інтернет-інфраструктуру сучасної партії . І при цьому виходили з певного розуміння того, що уявляє собою Фейсбук як засіб формування тої інфраструктури. 

Втім, в подальшому виявилось, що на цьому треба зупинитись окремо.

вівторок, 22 листопада 2016 р.

НАТО чи постійний нейтралітет?

Цьому питанню стільки ж років, скільки й нашій незалежності. І ми всі відтягували його вирішення в надії, що час збільшить популярність близької нам особисто альтернативи. Та видається, що тая відстрочка закінчилась і треба таки вирішувати. Ну, звісно, на референдумі. Безумовно, по докладному й всебічному всенародному розгляді цього питання. Але хто буде ініціювати референдум? І хто нам організує всебічний розгляд? Та й референдуму можна чекати поки кривава роса виїсть нам очі. Тож берімося за діло самі.

понеділок, 14 листопада 2016 р.

За радикальне оновлення

Ну, мабуть більшість читачів зрозуміла, що йдеться про Фейсбук-групу "За радикальне оновлення СПУ".

Група не дуже чисельна, але жива і надто актуальна в своїй тематиці. Не тільки для СПУ, адже питання, що поставлено в заголовок, стосується будь-якої соціалістичної партії, то без сумніву. Втім, у групи є недоліки і недоліки суттєві. Я нарахував їх шість.

неділя, 13 листопада 2016 р.

Тисяча переглядів

Ну, як точно, то вже 1200, але якось воно непомітно здолали ту психологічну межу. Це надихає, як люди дивляться, то робота йде?

четвер, 10 листопада 2016 р.

На гостини до Віллі Брандта

Була нагода познайомитись з сайтом Соціал-демократичної партії Німеччини і так мене та справа зацікавила, так я в неї занурився і так багато дізнався про життя справжньої європейської партії, що просто прикро стало все це бачити на самоті. Як би мені знайти для тих мандрів партнерів, товаришів? Поговорити про те, що побачили.

Але що я їм запропоную, як це може виглядати? Ну, для початку от цю сторінку, нехай ходять про тих посиланнях, роздивляються. Як погодяться, то добре, а як не погодяться, то теж непогано - почитають же, наберуться власних вражень. Зрештою, потім можна буде все це якось і по-іншому зробити, виправити, переробити. Це як будуть екскурсанти, зворотній зв'язок. Давайте спробуємо?

Стривайте, хіба нам не знадобиться знання німецької? Я сподіваюсь, що для загального знайомства, побіжного перегляду то не є конче потрібним. По-перше, в нас же є на браузерах перекладачі, а по-друге, як робити це якось покроково, поступово, чітко виокремлюючи теми чи напрямки тої екскурсії, то може воно і піде? А з часом, я певен, знайдуться і люди, що допоможуть з перекладом.




пʼятниця, 4 листопада 2016 р.

четвер, 3 листопада 2016 р.

Як працює інформаційна система

Загалом, то може і не система ще, але хочеться, щоб була система. Я маю на увазі соціалістичні об'єкти в Фейсбуці. Подивимось, як вони працюють на прикладі одного важливого повідомлення - про засідання Політвиконкому СПУ.

середа, 2 листопада 2016 р.

Пропозиція до статуту

Так, до статуту соціалістичної партії.

Виглядає вона так:

Х. Використання мов

Х.1 Статутна документація ведеться українською мовою.

Х.2 Організаційна документація національного рівня (з'їзди, конференції, центральні органи партії) ведеться українською мовою.

Х.3 Організаційна документація регіонального і місцевого рівня ведеться українською або російською мовою згідно з рішенням відповідної організації.

Х.4 Обговорення, дискусії в рамках всіх колегіальних органів ведуться українською і російською мовами згідно з вибором доповідача чи автора тексту.
Партійна етика передбачає бажаність відповіді опонента в рамках дискусії тією мовою, якою було зроблено первинне повідомлення.

Х.5 Вільне володіння українською і російською мовами є статутною вимогою до члена партії.

Х.6 Офіційний переклад партійної документації всіх рівнів, а також робочі матеріали чи усні виступи українською і російською у жодному випадку не перекладаються.