четвер, 6 жовтня 2016 р.

Концепція формату партійної ідеології


Як відомо, партійна ідеологія - це програма і статут. У вузькому, технічному сенсі, зрозуміло. І якщо хтось невдоволений сучасним станом, скажімо, християнсько-демократичного руху (як от автор), то в нього є принаймні два шляхи для того, щоб це виразити. Або пояснювати, що поганого чи хибного було в наявних партійних проектах, або просто запропонувати нове бачення питання. Зрозуміло, враховуючи всі ті вади і помилки, які у цьому випадку не треба розгорнуто характеризувати, а просто треба спробувати уникнути. І відтак написати нову програму разом із статутом. Для початку - концепцію, зрозумілу і компактну, добре підготовлену для того, аби зацікавлені особи могли сказати своє слово. Це, до речі, вже частина концепції і дуже суттєва.


1 Програма
1.1 Визначення
1.1.1 Андріївська християнсько-демократична партія (надалі Партія) є ідеологічною і народною.
1.1.2 Ідеологічність Партії означає:
1.1.2.1 В індивідуальному світоглядному аспекті - належність членів партії до політичної ідеології християнської демократії (далі ХД).
1.1.2.2 В аспекті планування партійної діяльності - пріоритет не в завоюванні голосів виборців будь-якими засобами, а у поширенні в суспільстві розуміння і підтримки ідеології ХД.
1.1.2.3 В аспекті використання часу - орієнтація не на чергові вибори, а на безстрокову довготривалу роботу.
1.1.2.4 В аспекті міжнародних відносин і проблем глобалізації - вступ Партії до Міжнародного союзу демократів (IDU) задля спільної роботи у вирішенні проблем людства.
1.1.3 Народність Партії означає:
1.1.3.1 Партія покриває видатки на підтримку своєї діяльності в повністю прозорий для суспільства спосіб за рахунок членських внесків та пожертв.
1.1.3.2 Партія функціонує як демократична організація, що відкидає вождізм чи елітарність як несумісні з цінностями ХД.
1.1.3.3 Партія об'єднує і представляє інтереси всіх громадян, що поділяють цінності ХД, без поділу щодо приналежності до певних християнські конфесії, атеїзм чи належність до ісламу, іудаїзму або іншої релігії.
1.1.3.4 Пріоритет в партійному будівництві, управлінні і визначенні партійних завдань - як поточного,так і довгострокового характеру - за активістами що ведуть партійну діяльність на громадських засадах, залишаючись повноцінними членами певних соціальних груп чи станів.
1.1.4 Гаслом Партії є "Будуймо Україну - з любов'ю".
1.2 Ідеологічні підвалини
Партія будує свою роботу у відповідності до Лондонської декларації IDU від 1983 року (див.http://politiko.ua/blogpost121853 )
1.3 Поточна діяльність
Партія будує свою поточну діяльність на основі партійних проектів.
1.3.1 Партійний проект вичерпно охоплює всю діяльність партії на певному напрямку і на всіх рівнях – національному, регіональному, місцевому. Деталі тут
1.3.2 Перелік проектів на планований період діяльності в порядку пріоритетів та особи керівників проектів затверджує з'їзд.
1.3.3 Пропозиція для установчого з'їзду:
I. Корупція
II. Економіка
III. Промисловість
IV. Аграрна галузь
V. Освіта
VI. Охорона здоров'я
VII. Культура
VIII. …
1.3.4 Діяльність окремих партійних організацій полягає в першу чергу в реалізації національних партійних проектів, в другу передбачає виконання місцевих проектів за рішенням їх загальних зборів чи конференцій.
2 Статут
2.1 Фінанси
2.1.1 Рух коштів на рахунках Партії відбивається в Інтернеті он-лайн разом з бюджетом, що є складовою поточної програми діяльності кожної партійної організації.
2.1.2 Кандидати в депутати від партії декларують видатки, більші за 10 мінімальних зарплат.
2.1.3 Члени партії сплачують внески на рівні 1% одержуваного доходу.
2.1.4 Партія приймає пожертви симпатиків, декларуючи їх як окрему складову загального руху партійних коштів включно з прізвищем донора.
2.1.5 Партійні наймані працівники (менеджери та фахівці) оплачуються на рівні державних службовців відповідного рівня.
2.2 Організація
2.2.1 Всі робочі документи, а також процес їх обговорення, відображаються в Інтернеті без обмежень доступу.
2.2.2 Керівний орган Партії - з'їзд, керівний орган організації - збори або конференція.
2.2.3 Керівний орган обирає комітет для організації виконання своїх рішень, а також лідера організації, що є керівником комітету.
2.2.4 З'їзд визначає 10 найбільш пріоритетних напрямків роботи.
2.2.5 Члени комітету обираються з закріпленою за ними ділянкою роботи. Відповідальні за 10 найбільш важливих є членами національного комітету.
2.2.6 Лідери 10 найбільших територіальних організацій є членами національного комітету.
2.3 Політика
2.3.1 Лідер партії є кандидатом на посаду Президента.
2.3.2 Члени виконкому є кандидатами у народні депутати.
2.3.3 Лідер організації та члени її комітету є кандидатами в депутати місцевих органів влади.
2.3.4 Лідери обираються і звітують про виконану роботу.
2.4 Більш докладно і аргументовано питання статутного характеру викладені тут:https://drive.google.com/file/d/0BxXYRfo_CqawSlY4dUtVaW9KUDg/view?usp=sharing
--- Зауваження і пропозиції можна зробити в поточному форумі, а можна і тут:https://www.facebook.com/groups/320077494867761/?ref=bookmarks


Немає коментарів:

Дописати коментар